VIII Europejski Kongres Gospodarczy.

VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, który uważany jest za najważniejsze wydarzenie biznesowe w Europie Centralnej przez trzy dni (18 – 20 maja 2016 r.) zgromadził wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy 8 tys. tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki. Odbyło się ponad 120 debat z udziałem 700 prelegentów. 2 tys. osób wzięło udział w European Start-up Days. Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

Głównym założeniem organizatorów EEC pozostaje adekwatność tematyki debat wobec sytuacji w Europie, Polsce i świecie. Trzy dni sesji tematycznych z udziałem reprezentantów biznesu, prezesów firm, decydentów, naukowców i praktyków, przedstawicieli świata polityki i samorządów sprawiło, że tegoroczny Kongres przyczynił się do sformułowania wniosków kluczowych dla polskiej i europejskiej gospodarki.

Beata Szydło, premier RP, Mateusz Morawiecki, wicepremier RP, minister rozwoju, Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji i obecny gubernator Odessy, Istvan Mikola, sekretarz stanu ds. współpracy w zakresie polityki bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej, minister spraw zagranicznych Węgier oraz Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE i premier RP, honorowy przewodniczący Rady Patronackiej Kongresu – byli uczestnikami uroczystej inauguracji i pierwszej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którą zatytułowano „Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?”.

Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Janusz Cieślak rokrocznie bierze udział w Kongresie, uczestnicząc w debatach i dyskusjach panelowych. W bieżącym roku prezes uczestniczył w uroczystej inauguracji i pierwszej sesji oraz m.in. w następujących dyskusjach: „Ekspansja zagraniczna polskich firm”, „Partnerstwo UE – USA. Teraz czy nigdy?”, „Biznes za granicą – wsparcie państwa”, „Spotkanie gospodarcze Indie – Europa Centralna”, „Forum współpracy gospodarczej Europa -Chiny”.

Otwarcie EEK w Katowicach

1_eec2015_3