Członek EKB Polska Żaneta Berus uhonorowana odznaką „Za zasługi dla turystyki”.

Z przyjemnością informujemy, że nasza koleżanka Żaneta Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa, została wyróżniona odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”. Prestiżowe odznaczenie przyznane przez Tomasza Jędrzejczaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, jest uznaniem dla wkładu Żanety Berus w rozwój polskiego przemysłu spotkań oraz promocję Polski, jako atrakcyjnej destynacji dla turystyki i biznesu.EXPO_XXI_Warszawa_Zaneta_Berus_odznaka_Za_zaslugi_dla_tu

Odznaka honorowa „Za zasługi dla turystki” przyznawana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki osobom oraz organizacjom, które aktywnie działają na rzecz rozwoju turystyki indywidualnej i biznesowej oraz promocję Polski za granicą. Uroczyste przekazanie prestiżowego odznaczenia dla Prezes EXPO XXI Warszawa odbyło się 26 listopada br., podczas zimowego spotkania członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego. W imieniu Ministra Sportu i Turystyki odznakę wręczyli Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie oraz Ryszard Migdalski, Dyrektor ds. Targów i Szkoleń ZIAD Bielsko-Biała SA.

Odznaka „Za zasługi dla turystki” to dla mnie ukoronowanie kolejnego roku pełnej wyzwań, ale też bardzo satysfakcjonującej pracy na rzecz EXPO XXI Warszawa i całego przemysłu spotkań w Polsce. Piastując stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP miałam możliwość spojrzenia na nasz kraj oczami dyplomatów i przedsiębiorców szukających miejsca z potencjałem biznesowym. Rozpoczynając przygodę z EXPO XXI Warszawa skonfrontowałam zaś tę wiedzę z lokalnymi możliwościami i na tej podstawie stworzyłam zarys głównych celów biznesowych, które chciałabym zrealizować w najbliższych latach. Wśród nich na pierwszym miejscu był oczywiście rozwój EXPO XXI Warszawa oraz promocja Polski, jako nowoczesnej i atrakcyjnej destynacji dla gości z zagranicy. Obiekt, którym zarządzam, jest dzisiaj w czołówce lokalizacji eventowych w Polsce, zaś jednym z naszych największy osiągnięć jest rosnąca liczba imprez organizowanych przez klientów z zagranicy. Mogę więc z satysfakcją powiedzieć, że przy wsparciu zespołu EXPO XXI Warszawa oraz wielu życzliwych partnerów ze strony miasta i organizacji branżowych, wprowadziłam moje biznesowe plany w życie – skomentowała wyróżnienie Żaneta Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa.

EXPO_XXI_Warszawa_Zaneta_Berus_odznaka_Za_zaslugi_dla_tu (2)

Członek naszego Klubu Żaneta Berus jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Wiceprezesem Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Od 16 lat związana jest z EXPO XXI Warszawa; w 2006 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego, które od 2010 roku łączy z funkcją Prezesa Zarządu. W maju 2015 roku dołączyła także do Zarządu spółki Sapphire Group Poland, właściciela obiektu. W swojej codziennej pracy z pełnym zaangażowaniem buduje wizerunek EXPO XXI Warszawa w kraju i za granicą, będąc jednocześnie cenionym reprezentantem i ambasadorem Polski w międzynarodowych organizacjach branżowych – UFI i ICCA. Doświadczenie zawodowe w branży MICE zdobywała od wczesnych lat 90., na początku pracując jako Główny Specjalista w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Wówczas była odpowiedzialna za stałą współpracę z partnerami zagranicznymi. W latach 1996-2000 piastowała prestiżowe stanowisko Konsula Handlowego w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim.

Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski Żaneta Berus otrzymała w październiku 2013 roku Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe, przyznane przez Prezydenta RP. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. W 2012 roku uhonorowana została tytułem MP-12, jako menedżer obiektu w kategorii Dostawca-Venue, w 2015 roku do swoich sukcesów dołączyła także tytuł „Osobowość Roku 2014” w kategorii „Menadżer obiektu” oraz nagrodę „Businesswoman Roku 2014” w kategorii „Lider branży MICE”.

Naszej Koleżance składamy najserdeczniejsze gratulacje!