Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Poseł Maks Kraczkowski gościem EKB Polska.

DSC_0026W dniu 8 czerwca 2016 r. na zaproszenie Pana Prezesa Janusza Cieślaka gościem EKB Polska był Pan Poseł Maks Kraczkowski, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

DSC_0002 (1)Przedstawiając Gościa Prezes EKB Polska podkreślił, że Pan Poseł Maks Kraczkowski jest nie tylko Wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, ale ma również za sobą doświadczenie jako przedsiębiorca.

Pan Poseł przedstawił informację na temat bieżących prac Komisji w tym zagadnień podejmowanych w oparciu o Plan Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W szczególności omówił najbardziej interesujące zebranych działania mające na celu wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomiernego rozwoju całego kraju. DSC_0011 (1)Podkreślił rolę takich działań jak zwiększenie poziomu inwestycji, wzrost nakładów na innowacje, jakościowo lepszą współpracę nauki i biznesu, wzrost PKB, wysoką jakość ułatwień dla przedsiębiorstw oraz promocję oszczędności. Na zakończenie swojego wystąpienia Pan Poseł zaproponował, aby druga część spotkania poświęcona konkretnym i ważnym problemom przedsiębiorców odbyła się w Sejmie. Termin zostanie uzgodniony dodatkowo. Zaprosił także do współpracy z Sejmową Komisją Gospodarki i Rozwoju. Członkowie i sympatycy Klubu przyjęli te propozycje z zadowoleniem.

Tradycyjnie, spotkanie odbyło się w gościnnych progach Hotelu – Restauracji Czarny Kot – My Warsaw Residence.

DSC_0030 (1)