Przedstawiciele EKB Polska na otwarciu China Construction Bank (Europe) S.A. Oddział w Polsce.

W dniu 22 maja br. przedstawiciele Europejskiego Klubu Biznesu Polska: Janusz Cieślak, Prezes, Krzysztof Walendziewski, członek Zarządu oraz Łukasz Grzelec, p.o. dyrektora Biura Prasowego wzięli udział w inauguracji działalności China Construction Bank (Europe) S.A. Oddział w Polsce. Uroczystość miała miejsce w Sali Balowej Hotelu Sofitel Victoria.

China Construction Bank Corporation z siedzibą w Pekinie, założony w październiku 1954 r. (wcześniej znany jako China Construction Bank), jest wiodącym, dużym bankiem komercyjnym w chińskiej Republice Ludowej. Pod koniec 2016 r. kapitalizacja rynkowa Banku osiągnęła wartość 192,626 milionów USD, co pozwoliło na zajęcie piątego miejsca wśród banków notowanych na giełdach światowych. Bank posiada 14. 985 oddziałów i filii bankowych w Chinach kontynentalnych oraz utrzymuje oddziały i filie banku komercyjnego w 29 krajach i regionach z 251 instytucjami zagranicznymi na wszystkich poziomach.

China Construction Bank (Europe) S.A. Oddział w Polsce jest pierwszym oddziałem China Construction Bank w Europie Środkowej i Wschodniej. Decyzja o otwarciu oddziału Banku w Polsce podyktowana była ciągłym rozwojem współpracy gospodarczej i handlowej między Chinami i Polską oraz Chinami i Europą Środkowo-Wschodnią. Odział w pełni przyczyni się do rozwoju marki, zasobów i globalnej sieci połączeń, zapewniając klientom z Chin, Polski i Europy Środkowej i Wschodniej wysokiej jakości usługi finansowe.

Janusz Cieślak, Prezes EKB Polska i Shouming Jiao, Dyrektor Generalny China Construction Bank (Europe) Oddział w Polsce.