Forum „Zmieniamy Polski Przemysł’.

W dniu 27 lutego 2019 r. odbyła się XVIII edycja Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”, organizowanego przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL. To jedna z cyklicznych debat o stanie, przemianach i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. Tradycyjnie gościem Forum był Janusz Cieślak, Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Polska.

Prezes EKB Polska Janusz Cieślak podczas rozmowy z Ministrem Inwestycji i Rozwoju Jerzym Kwiecińskim oraz Prezesem Grupy Kapitałowej MULTICO Zbigniewem Jakubasem.

Tegoroczne Forum rozpoczęła debata o charakterze  strategicznym – „Polska gospodarka 2040. Scenariusze rozwoju w perspektywie 20-lecia”. Ważne miejsce w agendzie wydarzenia zajęły także problematyka przemian technologicznych w gospodarce (Przemysł 4,0, IV rewolucja przemysłowa, digitalizacja), jak również przeobrażenia polskiej energetyki (modernizacja, wprowadzenie rynku mocy). Spektrum tematów uzupełniły poddane pod dyskusję aktualne zagadnienia z dziedziny budownictwa i inwestycji infrastrukturalnych, przemysłu obronnego i ekspansji zagranicznej polskich firm.

Prezes EKB Polska Janusz Cieślak podczas rozmowy z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem.

Uroczysta gala przyznania tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł” była wydarzeniem wieńczącym Forum Zmieniamy Polski Przemysł, jednej z najważniejszych debat publicznych o przyszłości polskiej gospodarki. Forum, które odbyło się w środę 27 lutego w Warszawie, cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli gospodarki, przemysłu i polityki.

Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”.