Nagrody Europejskiego Klubu Biznesu Polska 2017

Informacja prasowa

 

Centrum Olimpijskie w Warszawie

28 października 2017 r.

Po raz trzeci, podczas uroczystej Gali Europejski Klub Biznesu Polska uhonorował osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, działalności samorządowej i charytatywnej, nauki, kultury i sportu oraz, które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową.

Kapituła Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska, w której zasiedli wybitni przedstawiciele biznesu, nauki i sportu pod przewodnictwem pani prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członka Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP przyznała Nagrodę Główną oraz Nagrody pięciu równorzędnych kategoriach.

Laureaci Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska 2017:

Nagroda główna 

VICTORIA EUROPAE  2017 VICTORIA EUROPEJSKA

Pan Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów w uznaniu szczególnych zasług i dokonań w działalności na rzecz tworzenia warunków dla  rozwoju polskiej gospodarki oraz podnoszenia jej rangi na arenie międzynarodowej.

 

ENTREPRENEUR MAGNUS  2017  WYBITNY PRZEDSIĘBIORCA

Pani Beata Drzazga, Prezes BetaMed S.A. za stworzenie największej w Polsce, profesjonalnej i przyjaznej pacjentom firmy medycznej BetaMed S.A. zajmującej się opieką domową i stacjonarną nad osobami przewlekle chorymi i starszymi oraz wybitne osiągniecia managerskie.

 

BENE MERITUS 2017 DOBRZE ZASŁUŻONY

Pani Senator Lidia Staroń za podejmowanie i rozwiązywanie trudnych problemów polskich przedsiębiorców, obronę dobrego ich imienia i inicjowanie zmian w polskim prawie.

 

Drużyna skoczków narciarskich w składzie: Pan Maciej Kot, Pan Dawid Kubacki, Pan Kamil Stoch i Pan Piotr Żyła za wyznaczanie światowych standardów w drużynowych skokach narciarskich, rozsławianie  Polski w świecie i  budowanie pozytywnych emocji społecznych.

 

TVP POLONIA za popularyzację polskiej gospodarki zagranicą i niepowtarzalny dorobek w budowaniu dumy narodowej w Polonii świata.

 

SIGNUM TEMPORIS 2017  ZNAK CZASU

Port Praski za odważną realizację nowatorskiego projektu architektoniczno – urbanistycznego „Port Praski – miasto nowej generacji”, który przekształci Warszawę w nowoczesną stolicę XXI w.

 

Walkrys Security Sp. z o.o. za rzetelność i profesjonalizm w świadczeniu kompleksowych usług dla ekskluzywnych hoteli i apartamentowców.

 

PRO FUTURO 2017  DLA PRZYSZŁOŚCI

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” za niepowtarzalny dorobek w propagowaniu tradycji i kultury polskiej.

 

Firma Szumisie za kreatywność i innowacyjny projekt Szumisie przeznaczony dla niemowląt oraz odwagę w zdobywaniu światowych rynków.

 

PRO PUBLICO BONO  2017 ZA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ

Ksiądz Jacek Stryczek za stworzenie ogólnopolskiego projektu pomocy ubogim rodzinom „Szlachetna Paczka” i wieloletnią działalność na rzecz osób potrzebujących.

Mamy przyjemność poinformować, że patronami honorowymi Gali byli: Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Stanisław Karczewski i Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Pan Ryszard Czarnecki.

Honorowy patronat instytucjonalny objęli: Ministerstwo Rozwoju, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Mecenasem przedsięwzięcia był Deutsche Bank. Sponsorem –  Zakład Mięsny Konarczak.

Patronat medialny objęli: Polsat News, magazyn ekonomiczny Polish Market, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal www.wnp.pl, magazyn WhyStory, miesięcznik Europerspektywy oraz Magazyn i Portal Kobiet Biznesu Business Woman & life .

Gala Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska odbyła się w dniu 28 października 2017 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uroczystość prowadził redaktor Przemysław Talkowski, laureat nagrody BENE MERITUS 2015 Dobrze Zasłużony. Charakter miejsca tegorocznej Gali sprawił, że wykonawcami programu artystycznego była utalentowana młodzież: 14 -letnia Oliwia Szydłowska, która zaprezentowała program taneczny oraz młodzieżowa Orkiestra Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka.

W bieżącym roku po raz pierwszy przeprowadzona została z uroczystości transmisja na żywo na portalach społecznościowych YouTube oraz Facebooku. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wydarzenia  klikając poniżej na górny napis Gala Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska 2017::

Szersza informacja na temat działalności Europejskiego Klubu Biznesu Polska i Gali Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska zamieszczona jest na stronie internetowej Stowarzyszenia www.ekb.org.pl. Zapraszamy do odwiedzenia strony.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

This slideshow requires JavaScript.