Członek EKB Polska, Grupa OT Logistics w ramach realizacji koncepcji Trójmorza podpisała umowę z chorwackim Exportdrvo.

Z wielką przyjemnością informujemy, że członek Europejskiego Klubu Biznesu Polska, Grupa OT Logistics Spółka Akcyjna, największy operator portowy w Polsce i największy branżowy operator portu w Rijece w Chorwacji, podpisała dziś, w obecności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović ramową umowę o współpracy z chorwackim eksporterem drewna Exportdrvo Spółka Akcyjna.

Umowa ta jest jedną z pierwszych pięciu umów podpisanych w dniu 7 lipca br., realizujących koncepcję Trójmorza.

Umowa określa zakres procesów logistycznych, które OT Logistics S.A. będzie świadczyło na rzecz chorwackiej spółki. Umowę ze strony OT Logistics podpisał Michał Górski, Dyrektor Zarządzający ds. Republiki Chorwacji, a ze strony Exportdrvo – Prezes Zarządu Bogumil Kulaga.

Porozumienie ma na celu podniesienie jakości usług logistycznych świadczonych na rzecz Exportdrvo S.A. OT Logistics S.A., dzięki swemu doświadczeniu i know-how w eksporcie i imporcie towarów, zapewni chorwackiemu partnerowi najwyższy standard obsługi w porcie w Rijece. Szczegółowe umowy dotyczące usług logistycznych przy eksporcie drewna będą podpisywane pomiędzy Exportdrvo S.A. a C.Hartwig Adria, chorwacką spółką zależną OT Logistics S.A.

Exportdrvo S.A. jest najstarszą firmą eksportującą drewno na terenie byłej Jugosławii oraz wieloletnim partnerem portu w Rijece.

Na piątkowej wspólnej konferencji prasowej z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović, prezydent Andrzej Duda nawiązał do podpisanych w tym dniu umów pomiędzy polskimi i chorwackimi firmami działającymi w obszarze logistyki, transportu kolejowego i morskiego. – To jest właśnie ten konkret, o który chodzi nam, prezydentom 12 państw inicjatywy Trójmorza, państw Europy Środkowej. Aby te umowy były podpisywane i aby były one realizowane.  Jak zauważył Prezydent, projekty infrastrukturalne „mają być kluczem do tego, abyśmy wyrównali nasz rozwój infrastrukturalny i poziom bezpieczeństwa energetycznego, z tym jaki jest na zachodzie Europy”.